Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

NOWOŚĆ

Przedstawiamy

ULTRA NOWOCZESNY SYSTEM FILTRACJI WODY

GUMBAR 2

 

 Dowiedz się więcej 


 


 

Młynki

In Sink Erator

LC-50 

są już dostępne w ciągłej sprzedaży.

 

UWAGA 

Nowa cena 

 


 

 

Masz problem z montażem młynka w zlewie ceramicznym ?

Zapytaj o przedłużony lej odpływowy...

 

Kilka słów o wodzie:

Polskie normy dotyczące wody pitnej są ewenementem w skali Europy. 

Uwzględniają jedynie 44 kryteria jej jakości. Podczas gdy przepisy Unii Europejskiej mówią o 62 wskaźnikach, zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia zaś o 100. 

Laboratoria prowadzące bieżącą kontrolę jakości wody, najczęściej ze względu na braki w wyposażeniu, nie są w stanie wykryć mikrośladów szczególnie groźnych substancji toksycznych. 

W wodzie płynącej ze stołecznych kranów znajduje się aż 31 toksycznych substancji z grup fenoli, pestycydów, chlorowanych bifenyli i benzenów nie występujących w sposób naturalny w przyrodzie. Woda ma w ludzkim organizmie istotne zadania do spełnienia. 

Najistotniejszym jest utrzymanie właściwego ciśnienia osmotycznego w komórkach i utrzymanie przemiany materii. 

Dochodzi do tego transport składników odżywczych i odprowadzanie nie nadających się do użycia w organizmie pozostałości. 

Zadaniem wody nie jest, więc zaopatrywanie organizmu w minerały i mikroelementy. Znajdujące się w niej sole powodują zwiększenie ciśnienia osmotycznego na zewnątrz komórek, i tym samym przyczyniają się do braku wody w komórkach. 

Można, więc powiedzieć, że im mniej jest w wodzie substancji rozpuszczonych tym jest ona zdrowsza. Do tej pory panuje błędne przekonanie, że jest akurat odwrotnie. 

Ludzie ratują się wodą z ujęć oligoceńskich, wierząc głęboko, że jest to najzdrowsza woda. 

Może tak by było, gdyby nie drobnoustroje, które w wodzie szybko się rozmnażają, a po pewnym okresie równowagi ulegają rozpadowi i wydzielają przeróżne toksyny. Gronkowce, pałeczki ropy błękitnej, grzyby mają nadto powinowactwo do ścian naczyń plastykowych, lubią do nich przywierać i tam się namnażać. Przy wielokrotnych napełnieniach tych samych butelek (kanistrów!) nawet najlepsza woda nie pozostanie jałowa. 

Gotowanie takiej wody powoduje zwiększenie toksyn wydostających się z pękniętych błon komórkowych, i tu paradoks im woda cieplejsza, tym więcej toksycznych substancji. Jeżeli chcemy do minimum zmniejszyć ryzyko, wodę taką należy przechowywać w lodówce nie dłużej niż 12 godz. 

WODA DO PICIA POWINNA BYĆ PO PROSTU CZYSTA. 

Powinna posiadać jak najmniej substancji rozpuszczonych. 

 

Jedyną skuteczną i ekonomiczną metodą oczyszczania wody jest 

ODWRÓCONA OSMOZA 

Osmoza jest to samorzutne przenikanie rozpuszczalnika przez półprzepuszczalną błonę z roztworu o mniejszym stężeniu do roztworu o stężeniu większym. 

Przyczyną tego zjawiska jest dążenie układu cieczy o różnych stężeniach do wyrównania tych stężeń po obu stronach półprzepuszczalnej błony (membrany). 

Membrana przepuszcza tylko rozpuszczalnik. 

Rozpuszczalnik (w tym przypadku woda ) przechodzi poprzez membranę do środowiska gęstszego, by wyrównać stężenia cieczy po obu jej stronach. 

W przypadku odwróconej osmozy- rozpuszczalnik (w tym przypadku woda) jest wciskana pod ciśnieniem, ze środowiska o dużej gęstości, poprzez membranę na jej drugą stronę. W wyniku tego procesu uzyskujemy z zanieczyszczonej wody, prawie czyste H2O. 

Różnica pomiędzy różnymi filtrami dostępnymi na rynku, a filtrem odwróconej osmozy polega na tym, że w tradycyjnych filtrach zanieczyszczenia odkładają się w filtrze, doprowadzając do znacznego obniżenia jakości filtracji, a po czasie całkowitego zapchania filtra. 

Natomiast w filtrze z odwróconą osmozą są stale na bieżąco usuwane poza filtr co powoduje niezmienne parametry filtrowanej wody. 

 
 
 
 
 
 
ULTRA NOWOCZESNY SYSTEM FILTRACJI WODY 
GUMBAR 2
 
 
 
 
GUMBAR 2 to rewolucyjny system uzdatniania wody zaprojektowany jako najmniejsze i najbardziej wydajne urządzenie do uzyskiwania czystej wody do celów spożywczych. Dzięki kompaktowym wymiarom, a także dzięki temu, że urządzenie może pracować w dowolnej pozycji GUMBAR 2 jest idealnym rozwiązaniem dla małych kuchni. Urządzenie można schować nawet pod meblami. GUMBAR 2 nie wymaga zbiornika magazynującego wodę - produkcja i oczyszczanie wody prowadzone jest na bieżąco natychmiast po otwarciu wylewki.
Dzięki wysokowydajnej pompie urządzenie pracuje niezwykle stabilnie i wydajnie.
Zaawansowana elektronika steruje procesem uzdatniania wody, przeprowadza płukanie membran oraz informuje o parametrach pracy systemu na kolorowym wyświetlaczu.

GUMBAR 2 produkuje niezwykle wysokiej czystości wodę usuwając wszelkie zanieczyszczenia bezpośrednio do kanalizacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu można pić wodę bezpośrednio z kranu - bez gotowania! 
W systemie zastosowano wkłady liniowe w kompaktowych obudowach o średnicy 2,5". Ich okresowa wymiana jest bardzo szybka i łatwa. Koszt eksploatacji GUMBAR 2 jest niezwykle niski.
Realna ilość uzyskiwanej wody to 1,5 litra na minutę - dokładnie tyle samo jak z tradycyjnych systemów odwróconej osmozy wyposażonych w zbiornik na czystą wodę. Jednak GUMBAR 2 produkuje wodę na bieżąco - bezpośrednio po otwarciu wylewki. Nie ma potrzeby stosowania zbiornika na wodę. Kolejna zaleta która wyróżnia ten system to bardzo niski odrzut zanieczyszczeń do kanalizacji - tradycyjne systemy potrzebują ok. 6 litrów wody by uzyskać 1 litr wody czystej. GUMBAR 2 produkuje 1,5 litra wody czystej na minutę, a w tym czasie ilość wody odrzucanej do kanalizacji wynosi tylko 0,6 litra.
Jeśli szukasz oszczędnego i nowoczesnego urządzenia o niewielkich rozmiarach i dużej wydajności to GUMBAR 2 nie ma sobie równych! 

 

Etapy filtracji wody:

Wkład piankowy 5 mikron - usuwa zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości powyżej 5 mikron
Zalecana wymiana: co 6 miesięcy


Wkład węglowy blokowy - węgiel aktywowany zastosowany w tym wkładzie usuwa zanieczyszczenia chemiczne znajdujące się w wodzie, takie jak: chlor, chlorofenole, fluorki, detergenty i wiele innych. 
Zalecana wymiana: co 6 miesięcy
 

alt
 
 
 

Membrany osmotyczne - najważniejszy etap filtracji wody. Półprzepuszczalna membrana usuwa 90% - 99,8% wszystkich rozpuszczonych w wodzie związków. Wewnątrz membrany następuje rozdział wody na poziomie molekularnym. Czysta woda podawana jest do wylewki, natomiast wszystkie zanieczyszczenia kierowane są do kanalizacji. Zdolność filtracyjna membrany to 0,0006 mikrona.
W tym systemie zastosowano dwie membrany osmotyczne o wydajności 150 gpd (567 l/24h) każda.
Zalecana wymiana: co max 36 miesięcy (zależnie od jakości wody surowej).

alt
 


Bezpieczne użytkowanie:

Wybierając system RO Pad możesz cieszyć się dodatkowym poziomem bezpieczeństwa. Komputer sterujący pracą tego urządzenia podłączony jest do płytki antyzalaniowej. Z chwilą pojawienia się choćby kropli wody na tym czujniku urządzenie odcina dopływ wody surowej i wydaje sygnał dźwiękowy informując użytkownika o nieprawidłowości pracy.
Inne zabezpieczenia:
- ogranicznik wysokiego ciśnienia - instalowany na przewodzie doprowadzającym wodę do filtra zabezpiecza urządzenie przed nagłymi skokami ciśnienia wody
- informacja o braku wody - sygnał świetlny i dźwiękowy
- informacja o zbyt niskim ciśnieniu wody zasilającej - sygnał świetlny i dźwiękowy
- automatyczne płukanie membran - sygnał świetlny

Dane techniczne:


Wymiary: 39,5 cm x 10,5 cm x 43 cm + przyłącza wody ok 3 cm (wys/szer/gł)   
Przyłącze wody: 1/2"

Przyłącze do kanalizacji: 1/4"
Zasilanie: 230V/60Hz
Pobór prądu w czasie pracy: 96 W
Płukanie membran: Automatyczne
Praca w pozycji pionowej i poziomej: TAK
Temperatura wody surowej: 5-45°C

Ciśnienie wody surowej: 1,5 - 3,0 bara
Wylewka: chromowana.


Do prawidłowej pracy urządzenia niezbędne jest podłączenie go do wody, kanalizacji oraz zasilania elektrycznego 230V.
Wszystkie akcesoria niezbędne do montażu urządzenia są w zestawie. 

Rodzaj połączeń: szybkozłączki zabezpieczone klipsami. 

 

 

Cena: 1 900,00  

 

 

 

Przykładowe instalacje systemy GUMBAR 2

 

 

 

 SYSTEM FILTRACJI WODY

GUMBAR 1

 

 

 

 

 

Filtr do wody pracujący na zasadzie odwróconej osmozy  to pewność i bezpieczeństwo wody którą spożywamy. 

 

 

 

Cena 800,00 zł

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?